1. העבודה היא חיינו - עבודה ההולמת את יכולותינו וצרכינו משפיעה על כל תחומי החיים שלנו אם זה בזוגיות, הורות, בריאות, מצב הרוח ועוד.
  2. Be active – חיפוש עבודה זו עבודה! תיזמו, צרו אפשרויות בכל רגע ומקום שבו אתם נמצאים. לעולם אין לדעת איפה מסתתרת הזדמנות. שלחו קורות חיים למשרות שונות באותו התחום לעיתים למעסיקים יש משרות שעתידות להתפנות וטרם פורסמו! תפסו אותם לפני כולם.
  3. אין ייאוש בעולם - תהיו אופטימים ותאמינו בעצמכם, בכישורים שלכם ובמה שיש לכם להציע! כל אלה יהפכו את תהליך חיפוש העבודה להרבה יותר נעים.
  4. קורות חיים - מעסיק משקיע שניות ספורות  בקריאת קורות החיים שלכם לכן עדכנו את קורות החיים שלכם ובדקו שהם כתובים כראוי, מתומצתים ורלוונטיים. על כל תפקיד ספרו בקצרה. אל תהססו לפנות אלינו לסיוע בכתיבתם.
  5. תמיד היה מוכן - במסגרת חיפוש העבודה ושגרת היום יום אין לדעת במי תיתקלו, הזדמנויות חדשות תמיד יכולות לצוץ ועליכם להיות מוכנים עם קורות חיים מעודכנים לשליחה, כרטיס ביקור והסבר קצר על עצמכם ומה כיוון הקריירה שלכם.
  6. ואהבת - בתקופת חיפוש העבודה נצלו את הזמן לטובה. תוכלו למצוא עמותה בה תוכלו להתנדב ולפתח את כישוריכם התעסוקתיים.  
  7. גלוש בזהירות - רשתות חברתיות הן במה להציג את עצמכם וכן לקלקל לעצמכם. מעסיקים רבים יבדקו מידע עליכם ברשתות החברתיות כמו דף הפייסבוק שלכם, לכן בדקו שאין שם מידע שיכול להבריח מעסיק פוטנציאלי.
  8. החבר'ה הטובים - זה הזמן להפעיל את הרשת החברתית שלכם. ספרו לכל מי שאתם מכירים שאתם מחפשים עבודה, באיזה תחום ומה הכישורים שלכם. סמכו על רשת הקשרים הקרובה שלכם שגם להם יש מישהו שמכיר מישהו שעובד בתחום ואולי יודע על משרה שנפתחה.
  9. ידע זה כח - הוזמנת לראיון עבודה? התכונן מראש, למד על החברה והתחום בו אתה מעוניין להשתלב. אם תישאל על התחום או על למה אתה רוצה לעבוד שם, תוכל לספר על הציפיה שלך מהאתגרים וההזדמנויות העתידיות.
  10. אל תישא דבר שקר - אנחנו חיים בעולם קטן, דייקו בקורות החיים שלכם, את הכל ניתן לבדוק. עם זאת, לא הכל צריך לכתוב, הדגישו את החוזקות שלכם.

לאחר כל שיחה וכל אימייל שקשור לעבודה, אמרו תודה על הזמן, שלחו תזכורות, בדקו אם הקורות חיים שלכם התקבלו. גם לאחר סיום ראיון בהרגשה טובה אל תחכו יותר מדי לתשובות, אם לא חוזרים אליכם התקשרו לבדוק! וזכרו חיפוש עבודה יכול להיות תהליך מעייף אך אם מנצלים את הזמן לטובתנו הרבה דלתות יכולות להיפתח!

המון בהצלחה!